BESKYDSKÁ SEDMIČKA

O filmu

Dokumentární, Česko, 2020, 52 min
Režie: Radim Grzybek, Kamera: Aleš Nenička, Producent: Lukáš Havránek

Beskydská sedmička je závod, kde si člověk projde očistcem. My sami ho milujeme, a tak jsme se rozhodli, že vám zážitek přineseme na filmové plátno. Beskydská sedmička je 95 kilometrů dlouhý závod po nejkrásnějších beskydských vrcholech. V roce 2010 začal jako malá akce pro přátele ultramaratonu, ale téměř okamžitě vyrostl do akce pro 3000 běžců. Jako filmaři jsme se začali sami sebe ptát:

„Proč se někdo účastní závodu, kde je bolest a utrpení běžnou součástí?“

„Jak je možné, že elitní závodníci zdolají trať za méně, než 12 hodin?“

„A koho to vůbec napadlo?“

O B7 byly natočeny desítky reportáží. Ale zatím žádný film. Náš film je úplně první, který vám ukáže krev, pot a slzy Beskydské sedmičky. Sami jsme vždycky takový film chtěli vidět: zachytit příběh a smysl závodu, ty nejkrásnější záběry z Beskyd, skutečné emoce a autentické výpovědi samotných závodníků. Organizátorům B7 se podařilo vytvořit závod, který svým rozsahem a náročností nemá v ČR obdoby a který se svou velikostí může rovnat nejprestižnějším závodům tohoto druhu ve světě. Je to závod, na který může být naše země hrdá.

Trailer

Stills

Filmový tým

Aleš Nenička – kameraman

Filmař na volné noze, producent a hlavní kameraman. Člověk, který přišel s myšlenkou celého filmu. Za posledních 15 let se intenzivně pohybuje ve světě audiovizuální tvorby. Dříve pracoval v produkčních společnostech, dnes působí jako nezávislý filmař na volné noze pod vlastním jménem a také pracuje pro filmovou produkci LANDSCAPE Films. Původní profesí stavař, který se rozhodl, že chce dělat věci, které ho skutečně baví a naplňují podobně jako jeho horolozecko-filmařské vzory Jimmy Chin a Renan Ozturk.  B7 v roce 2012 dokončil v čase 20:32 min s Martinem Scholzem. V roce 2013 nedokončil. Zbytečně to vyhrotil.

Radim Grzybek – režisér

Režisér internetových reklam, nezávislých dokumentů a student Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. Velký fanoušek dokumentaristy Víta Klusáka. Usiluje o zdokumentování fenoménu B7, který ho zaujal, ve svém celovečerním debutu. B7 běžel jenom jednou s kamerou a stále nedokončil. Než se postaví na start jako závodník, by jej rád nejdřív dokončil jako režisér.

Lukáš Havránek – producent

Producent filmu se silným vztahem k B7, běhání a horám. Závod dokončil nejlépe v čase 13:54 s Honzou Neuwirthem. Krom toho se o utrpení, které dlouhé tratě provází, sám přesvědčil, když závod 2x nedokončil a 1x na trať kvůli běžeckým zraněním vůbec nenastoupil. Při posledním neúspěšném pokusu si vybojoval 7 beskydských stehů na hlavě, namísto 7 beskydských vrcholů. V roce 2019 po páté proběhl cílem.

Distribuce

Ostravice, WoodAréna – předpremiéra filmu – 07.12.2019 + FOTO

Praha, kino Dlabačov – premiéra filmu – 18.2.2020 + FOTO

Liberec, Kino Varšava – 3.3.2020

Brno, Kino Art – 4.3.2020

 

Možnost zhlédnutí filmu online od 22.4. do 26.4.2020

http://dokumentb7.landscapefilms.cz/

 

…další projekce v kinech v přípravách…

Sledujte nás na facebooku

FACEBOOK DOKUMENTU B7

Partneři filmu